Adwokaci

Adwokat – Starogard Gdański, Pruszcz Gdański, Gdańsk

Adwokat Łukasz Kret ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług prawnych. Posiada uprawnienia do reprezentowania klientów Kancelarii przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, Sądem Najwyższym czy też Trybunałem Konstytucyjnym.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim, rozpoczął aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku, podczas której uzyskał przygotowanie teoretyczne i praktycznego do wykonywania zawodu adwokata. Po zdaniu egzaminu adwokackiego został wpisany na listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Adwokat Łukasz Kret jest również certyfikowanym mediatorem, uprawnionym do prowadzenia mediacji sądowych. Wpisany został przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku na listę stałych mediatorów sądowych. Posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie zawodowe zdobyte podczas wykonywania zawodu adwokata, współpracy ze znanymi trójmiejskimi kancelariami oraz zatrudnienia w administracji rządowej, podczas której zdobył doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw karno-skarbowych.

Adwokat naszej Kancelarii, mecenas Łukasz Kret, jako pierwszy w Polsce, bo już na przełomie roku 2014/2015, w sprawie toczącej się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, wykazał, że klauzule przeliczeniowe w tzw. umowach frankowych z uwagi na ich dowolność w zakresie ustalania kursów walut  są nieważne. To na tej podstawie umowy kredytów frankowych są unieważniane. Dzięki Panu adwokatowi Łukaszowi Kret kredytobiorcy między innymi tzw. kredytów frankowych  skutecznie odzyskują w drodze ugód zawartych z bankami czy też poprzez wyroki sądów nadpłacone bankom pieniądze.

Adwokat Łukasz Kret jest również autorem licznych artykułów prawniczych z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego. Niedawno wydana została jego nowa publikacja książkowa dotycząca zagadnień z prawa budowlanego i karnego. Adwokat Łukasz Kret jest członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Gwarantuje prawidłowe i rzetelne poprowadzenie każdej sprawy sądowej, w tym przyjęcie właściwej taktyki procesowej.

 

Adwokat – Pruszcz Gdański, Gdańsk